Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   +48 601 800 329

Wybór karniszy. Co warto wiedzieć?

Projektując nasze wnętrza nie możemy zapomnieć o jednym z najważniejszych elementów wystroju, czyli naszych oknach. Na oknach zazwyczaj goszczą rolety lub żaluzje. Jednak bardzo popularnym rozwiązaniem jest wybór odpowiednich firanek i zasłon. To rozwiązanie jest ponadczasowe, a dzięki dostępności rozmaitych tkanin, w przepięknych kolorach i niesamowitych fakturach, nasze okno będzie wyglądać bardzo oryginalnie i stylowo. Uzupełnieniem każdej firanki i zasłonki, z całą pewnością będzie wybór odpowiedniego karnisza.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Otóż, obecnie na rynku mamy dostępnych mnóstwo ciekawych rozwiązań, które mogą nam się sprawdzić.  Nowoczesne i eleganckie karnisze, będą strzałem w dziesiątkę dla wszystkich osób, które cenią sobie styl i wysoką jakość materiałów. Ekskluzywne karnisze to z pewnością wyjątkowy design, który jest bardzo popularny w naszych wnętrzach. Karnisze mogą posiadać różną długość, a także zróżnicowane zdobnictwo. W zależności od tego jak urządzamy nasze mieszkanie, rodzaj karnisza będzie się różnił. Możemy wybrać drewniane lub metalowe konstrukcje lub popularne  szynowe karnisze. Dodatkowo warto zastanowić się nad odpowiednim mocowaniem karnisza. Możemy zamontować karnisz do sufitu lub do ściany. Idealnym uzupełnieniem będzie wykorzystanie łączników, łuków lub dekoracyjnych końcówek. Pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę na grubość profili. W zależności od potrzeb, możemy zakupić profile o różnych grubościach. Profile cienkie sprawdzą się świetnie do subtelnych i delikatnych firanek. Jeśli chcemy zamontować cięższe zasłony, zdecydujmy się na zakup uniwersalnych karniszy.

Akcesoria i dodatki

Przy wyborze odpowiedniego karnisza, pamiętajmy o prawidłowym montażu. Warto zdecydować się na profesjonalną firmę, która nie tylko wyposaży nas w ekskluzywne karnisze, ale także wykona profesjonalny montaż. Uzupełnieniem karniszy z całą pewnością będą odpowiednie dodatki, których nie powinno zabraknąć. Łuk do szyn, haki do upinania, łączniki do drążków to tylko niektóre elementy wyposażenia.