Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   +48 601 800 329

Tapetowanie ścian. Zasady postępowania

Jedną z najpopularniejszych form aranżacji pomieszczeń jest wykorzystanie tapet. Tapety są świetnym pomysłem, które stworzą niesamowity klimat w każdym pomieszczeniu. Możemy zastosować je na całe ściany lub tylko zaakcentować konkretną część w naszym mieszkaniu. Obecnie na rynku jest dostępna spora ilość tapet o przeróżnej kolorystyce, princie i przeznaczeniu. Tapety jednokolorowe, z motywem jungle  lub o geometrycznych wzorach z roku na rok podbijają serca wszystkich.  Tapety są także bardzo łatwe do przyklejenia. Oto kilka porad od czego należy zacząć tapetowanie.

 Aranżacja pomieszczeń

  • Wybór tapety- podczas zmiany aranżacji w naszym wnętrzu lub generalnym remoncie, warto zastanowić się w jakich pomieszczeniach chcemy wykorzystać tapetę. Obecnie na rynku w sprzedaży znajdują się tapety, które możemy zastosować w każdym pomieszczeniu. Tapety winylowe świetnie sprawdzą się w kuchni lub przedpokoju. Wykazują wysoką odporność na zabrudzenia i wilgoć, przez co są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Tapety do salonu powinny idealnie współgrać ze stylem panującym w tym pomieszczeniu.

  • Przygotowanie ściany- jest to element najważniejszy, ponieważ dzięki odpowiedniemu przygotowaniu podłoża, nasza tapeta będzie nie tylko ładnie położona, ale także właściwie. Aby ściana była gotowa na tapetowanie musimy w pierwszej kolejności usunąć poprzednią tapetę , a następnie wyrównać wszelkie niedoskonałości, które posiada ściana. Kolejnym krokiem jest gruntowanie ściany oraz nałożenie kleju.

  • Tapetowanie ściany- jest wiele szkół i poradników w jaki sposób tapetować ścianę. Jednak najważniejsze, aby prawidłowo zaznaczyć pion i poziom. Jeśli właściwe to zrobimy, przyklejanie kolejnych pasków tapet nie powinno nam sprawić problemów. Klej nakładamy od dołu, w ten sposób będzie nam łatwiej przykleić tapetę. Pojawiające się pęcherzyki powietrza usuwamy za pomocą materiału, lekko dociskając tapetę i odsuwając je na brzegi.

  • Gniazdka i włączniki- jeśli na naszej ścianie jest obecny włącznik lub gniazdko, pamiętajmy o tym , aby zdjąć oprawki i delikatnie nożykiem introligatorskim wyciąć otwór.